Milan Richter

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Zobrazit všechny fotografie (2)
Žádost o odstranění záznamu
Věk 71 let
Místo narození Kladno (okres Kladno)
Profese a obory působení novináři, básníci, spisovatelé, sportovci, hudební pedagogové, členové spolků, hudebníci

Životopis

Milan Richter sice bydlí v Ústí nad Orlicí, ale pracuje v českotřebovském Spolsinu a je dlouholetým dopisovatelem řady novin a také Českotřebovského zpravodaje, vydával také Ústecký zpravodaj. Jeho zájem o dění v celém našem regionu je velmi široký. Zajímá se nejen o dění v oblasti sportu, kde se speciálně zaměřuje na cyklistiku, běžecký sport, duatlon, triatlon , dále kuželkářský sport a turistiku. Je neúnavným předsedou ústeckého odboru KČT .

Je také literárně činný a ve vlastním nákladu vydal v devadesátých letech několik sbírek básní, např. Zasněné toulky, Pod notovou osnovou, S batohem na zádech, Tři generace, Vandrovní knížka, Šlápoty, Rozplynuté iluze a další… Je také autorem knih Kumštýři podorlicka a Vám chci to říci. Je členem Obce spisovatelů.

Milan Richter také sám aktivně působí i v kultuře, konkrétně třeba vede kytarový kroužek v DDM v Ústí n.O., a působí ve folklorním souboru Jaro, který dobře známe z mnoha vystoupení ve Třebové. Jistě jste při jeho vystoupení zahlédli i Milana Richtera u cimbálu.

Ověření www (Českotřebovský zpravodaj - Kalendárium), cit. 12.7.2011
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová
Městská knihovna Ústí nad Orlicí
Odkazy Městská knihovna Česká Třebová - katalog
Národní knihovna - katalog