František Šilar

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození 23. 11. 1914
Datum úmrtí 21. 05. 2001
Místo narození Horní Čermná (okres Ústí nad Orlicí)
Místo úmrtí Ústí nad Orlicí (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení genealogové, vlastivědní pracovníci, regionální historici, básníci, odborní publicisté, spisovatelé, publicisté, regionální vlastivědní autoři

Životopis

Narodil se 23. 11. 1914 v Horní Čermné. Sepsal několik set básní, několik desítek vydáno pod názvem Básník a sedlák. Celý život se věnoval genealogii - historii obce, kraje a čermenského evangelického sboru. Člen Genealogické a heraldické společnosti v Praze, pomáhal zakládat  pobočku v Ústí nad Orlicí. Několik let jejím předsedou a redaktorem zpravodaje pobočky. První práce z oboru historie otiskl v roce 1932 z podnětu profesora Rudolfa Říčana. Autor knih z dějin Jednoty bratrské aj. Sestavil Soupis staré toleranční literatury. V posledních 15 letech pracoval společně s historickou komisí Českobratrské církve evangelické - pod vedením dr. E. Melmukové na vydávání edice Toleranční přihlášky a na přípravě sborníku Evangelíci v rané toleranční době. Zemřel 21. 5. 2001 v Ústí nad Orlicí.

Události v životě

-- nezařazeno --
MístoHorní Čermná (okres Ústí nad Orlicí)
Ověření Hejl, Miroslav: Osmdesát let naplněných prací. Několik desítek básní Fr. Šilara bylo vydáno pod názvem Básník a sedlák.
Orlické noviny, 1, 1994, 23. 11., č. 69, s. 9
www (MyHeritage.cz), cit. 3. 10. 2013
Dodavatel dat Městská knihovna Ústí nad Orlicí