Antonín Pechar

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození 21. 08. 1874
Datum úmrtí 04. 02. 1928
Místo úmrtí Ústí nad Orlicí (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení , letci, piloti

Životopis

Do rakousko-uherské armády byl odveden v roce 1895 a setrval v ní do 29. října 1918, kdy začal konat činnou službu v československé armádě jako šikovatel. 27. prosince 1918 došlo k jeho přeložení k leteckému sboru v Praze posádka Olomouc, kde sloužil až do 1. srpna 1920, kdy byl přemístěn k čs. leteckému pluku 3 gen. M. R. Štefánika v Nitře. Po celou dobu se pohyboval v hospodářských službách, zejména jako účetní a těžce se vyrovnával se svými zdravotními problémy. Z toho důvodu mu také byla 1. srpna 1925 jako nadporučíku poskytnuta roční dovolená a 1. srpna 1926 došlo k jeho přeložení do výslužby. Usadil se v Ústí nad Orlicí, kde jako vojenský penzista 4. února 1928 zemřel.

Autor Alena Janková (Text sestavil)
Ověření http://www.josefhavel.cz/zajimavosti/hroby_letcu.html
Dodavatel dat Městská knihovna Ústí nad Orlicí