Antonín Šimeček

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození 18. 01. 1915
Datum úmrtí 24. 10. 1993
Místo narození Praha (okres Praha)
Místo úmrtí Ústí nad Orlicí (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení pedagogové, hudební pedagogové, hudebníci, ředitelé, ředitelé škol, členové spolků, dirigenti, sbormistři, veřejní činitelé

Životopis

Byl hudebním pedagogem, violistou, sbormistrem a dirigentem. Přestože se narodil v Praze, hudební dráhu započal v roce 1939 jako ředitel nově zřízené hudební školy v Ústí nad Orlicí. Mimo to účinkoval v proslulých Ústeckých hudebních pátcích, pomáhal řídit Orchestrální sdružení a pěvecký sbor Lukes. Plných 30 let také působil v odborné porotě Kocianovy houslové soutěže a stál u zrodu Komorního orchestru Jaroslava Kociana.

V roce 1958 přišel na LŠU do České Třebové na uvolněné místo ředitele. Pod jeho vedením se škola neobyčejně rozrostla (na čtyři studijní obory). Vedl Komorní pěvecký soubor českotřebovských učitelek při LŠU, dirigoval a také hrál na violu v orchestrálním sdružení Smetana, působil v Českotřebovském kvartetu a triu. Mnoho práce také vykonal ve funkci předsedy kulturní komise města. V roce 1983 se vrátil zpět do Ústí nad Orlicí. U příležitosti sedmdesátých pátých narozenin byl v roce 1990 jmenován čestným občanem města Ústí nad Orlicí, zde také v říjnu 1993 zemřel.

Události v životě

zaměstnání
MístoČeská Třebová (okres Ústí nad Orlicí)
KorporaceLidová škola umění
Popis

Česká Třebová (Česko)

Ověření www (Českotřebovský zpravodaj - Kalendárium), cit. 7.7.2011
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová
Městská knihovna Ústí nad Orlicí