Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

František Sedláček

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození
23. 11. 1913
Datum úmrtí
15. 09. 2009
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Jmenovaný byl dlouholetým pracovitým členem klubu FK Česká Třebová. Ve svém zaměstnání pracoval jako zubní dentista, měl rád celou svou rodinu i s vnoučaty. Obdivoval přírodu, ve svém domě pěstoval s manželkou překrásné květiny. Bohužel, po vážné nemoci mu v mladších letech zemřela dcera, později i manželka, což těžce nesl. Byl členem fotbalového výboru a vykonával s menšími přestávkami funkci vedoucího mužstva dospělých. Ve fotbalovém oddílu začal pracovat jako vedoucí "A" mužstva až v roce 1957 s trenérem Jaroslavem Krásou a o rok později se jim podařilo postoupit do divize. Pokud měl možnost, jezdil na utkání svého milovaného prvoligového oddílu Slavia Praha a radoval se z každého úspěchu. U svých hráčů byl „tátou“, mnozí jej často v minulých i dosavadních letech navštěvovali. Kopané věnoval mnoho času, v oddíle pracoval od roku 1957 s přestávkami po dobu 15 let.

V šedesátých letech minulého století se v těchto dobách začal hrát nejlepší fotbal. K tomu výrazně přispěl ve spolupráci s výborem, trenéry, hráči i za podpory příznivců. Diváci viděli pěkná divizní utkání a v roce 1961 nejvyšší soutěž v historii II. ligu. V pozdějším věku se ještě v roce 1983 znovu zapojil do budování areálu „Pod Jelenicí“. Bylo jeho obrovskou zásluhou, že 31.července 1986 bylo slavnostní otevření zděné budovy s šatnami pro hráče a restaurací. Františkovi bylo v 90 ti letech uděleno v Praze nejvyšší ocenění ve fotbale „ Plaketa Dr. V. Jíry “, což je nejvyšší ocenění v tomto sportu. V historii fotbalu v našem železničářském městě byl velkou legendou. Byl považován za jednoho z nejlepších fotbalových funkcionářů za 101 let.

Ověření
Pásek, J.: Sto let fotbalu v České Třebové
www (Českotřebovský zpravodaj), cit. 22.4.2013
Dodavatel dat
Městská knihovna Česká Třebová

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2661 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.