Jaroslava Dvořáková

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Žádost o odstranění záznamu
Věk let
Místo narození Chotěboř (okres Havlíčkův Brod)
Profese a obory působení regionální spisovatelé, amatérští fotografové , básníci

Životopis

Jaroslava Dvořáková se narodila v Chotěboři do rodiny Jaroslava a Blaženy Sekerových. V rodném domě žije dodnes. Tatínek byl malíř pokojů, maminka pracovala celý život jako dělnice v továrně na vojenské sítě, dnes Feroplast, necovala síťovky apod. Jaroslava navštěvovala základní školu v Buttulově ulici, poté studovala zemědělské učiliště ve Světlé nad Sázavou.
Jejím velkým koníčkem je fotografování. Začalo to fotografováním dětí, pak houbami a nyní jsou to motýli. Celé toto úsilí bylo korunováno v roce 2013 výstavou v podkroví knihovny v Chotěboři nazvanou "Motýlí krása ve fotografii". Výstava měla velký ohlas a určitě přispěla k získání další energie pro autorku a její další fotografickou činnost.
Dalším koníčkem, kterému se paní Jaroslava Dvořáková věnuje s velkou láskou, jsou básně. Její úsilí bylo korunováno vlastním vydáním tří sbírek pro nejmenší děti.
Jak sama říká: "Při procházkách přírodou si člověk vyčistí hlavu a je rád, že se ráno probudí a může se radovat z každého dne, ať je hezky nebo se nedaří."

Autor Miluše Škodová (Text redakčně upravila)
Ověření Literární osobnosti aneb Od pera k počítači, edice Chotěboře
Dodavatel dat Městská knihovna Chotěboř