Vladimír Stehno

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Související osoby
1968 -
Strýc
Žádost o odstranění záznamu
Věk 37 let
Místo narození Havlíčkův Brod (okres Havlíčkův Brod)
Profese a obory působení geografové, amatérští fotografové , regionální historici

Životopis

Regionální geograf.
Narodil se v porodnici Havlíčkově Brodě. Má starší sestru a mladšího bratra. Jeho strýc, maminčin bratr Luboš Radil, vydal několik básnických sbírek.
Od narození žije v Libici nad Doubravou, kde absolvoval i první stupeň základní školy, od šesté třídy přestoupil na ZŠ v Chotěboři v Buttulově ulici. Poté nastoupil na chotěbořské osmileté gymnázium. Po maturitě úspěšně absolvoval studium na pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni obor Ekonomická a regionální geografie.
Při studiu vysoké školy zpracovával mnoho materiálů týkajících se rodiště, Libice nad Doubravou, byly to např. statistiky obyvatelstva, strategické plány rozvoje obce, studie proveditelnosti projektů v obci. Postupem času nastřádal spoustu podkladů nejen o současnosti obce ale i o minulosti. V té době nebylo nikde tolik informací pohromadě přístupných, a proto se rozhodl založit samostatné webové stránky obsahující všechny tyto informace. To už byl jen krůček k sepsání knihy o Libici nad Doubravou. V současné době pracuje ve velkoobchodě OVD Jednota Chotěboř. Jako geograf samozřejmě rád cestuje a poznává nové krajiny. Při cestách uplatní i další svou zálibu a tou je fotografování. Poslední dva roky je to hlavně černobílá fotografie. Dále se také věnuje grafice a webdesignu. Mezi jeho další záliby patří fotbal, jako fanoušek jezdí na zápasy FC Viktoria Plzeň.

Autor Vladimír Stehno (Text sestavil)
Ověření Literární osobnosti aneb Od pera k počítači
Dodavatel dat Městská knihovna Chotěboř