Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Mario Kučera

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození
04. 02. 1947
Místo narození
Svitavy (okres Svitavy)
Datum úmrtí
02. 03. 2018
Místo úmrtí
Svitavy (okres Svitavy)
Profese a obory působení
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Mario Kučer se narodil 4.2.1947 ve Svitavách a zemřel 2.3.2018 tamtéž.

Dlouholetý pracovník s dětmi a mládeží a hudebník Mario Kučera se narodil 4. února 1947 ve Svitavách. Pedagogické vzdělání se zaměřením na vychovatelství a tělovýchovu získal na Střední pedagogické škole v Litomyšli. Již od dětství trampoval, jezdil na trampské potlachy. Od počátku 60. let měl již svůj oddíl zaměřený na turistiku, začal jezdit na letní tábory. Od roku 1967 pracoval v Domu dětí a mládeže v Moravské Třebové, kde založil turistický oddíl mládeže Pacifik, se kterým absolvoval putovní tábory, výlety do přírody, věnoval se horolezectví. V roce 1974 přešel do Domu dětí a mládeže (dnes středisko volného času) ve Svitavách, kde zůstal až do odchodu do důchodu v roce 2009 a kam se ještě v roce 2011 vrátil na krátkou dobu na pozici ředitele. V DDM organizoval dětské tábory, vedl řadu kroužků pro děti, organizoval turistické, přírodovědné, sportovní soutěže, s dětmi absolvoval putovní tábory, vodácké tábory, podílel se na vybudování základny DDM ve Svratouchu, spoluorganizoval ozdravné zájezdy pro nemocné děti, pomáhal organizovat soustředění malých diabetiků v Krkonoších nebo na Vysočině. Od začátku 70. let připravil pro děti, mládež a kamarády několik expedic, z nichž nejznámější byly cesty do Transylvánských Alp (1977) nebo na Kavkaz (1980).

Mario Kučera byl znám také jako hudebník. Krátkou dobu zpíval ve sboru Dalibor, od roku 1984 uspořádal na 200 večerů s kytarou, které byly spojené s besedami s cestovateli nebo hudebníky, podílel se na organizaci dvacítky svitavských Vandrbálů u Rosničky. Již v roce 1962 založil beatovou skupinu BATOLATA, později známou jako THE THOLSON a ještě později jako THE BEAVERS. V roce 1969 založil kapelu UNION PACIFIC, která se pod změněným názvem FIALOVÝ EXPRES stala legendou české country a folkové hudby, šestkrát se účastnila finále Porty, v roce 1974 dokonce byla organizátorem celostátní Porty ve Svitavách. Mario Kučera byl členem divadelního souboru Lidového divadla, návštěvníci svitavských poutí si ho jistě pamatují jako principála sedmi poutí. Mario Kučera byl od roku 1990 po několik volebních období svitavským zastupitelem. Dokumentarista Marián Polák o něm natočil dokument, který byl již několikrát vysílán v České televizi. Mario Kučera se stal laureátem Výroční ceny Svitavského klubu Laurus za rok 2011, a to za celoživotní práci s dětmi a mládeží.

Ověření
http://www.svitavy.cz
Dodavatel dat
Městská knihovna Svitavy

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2683 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.