Helen Hughes

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození 01. 10. 1928
Datum úmrtí 15. 06. 2013
Místo narození Praha (okres Praha)
Místo úmrtí Sydney (Nový Jižní Wales)
Profese a obory působení profesoři, spisovatelé, ekonomové, učitelé

Životopis

Helen Hughes, australská ekonomka, ředitelka oddělení World Bank, se narodila v Praze židovské rodině Karla Gintze, který před 2. svět. válkou byl ředitelem parnické textilní továrny v České Třebové. Helena Gintzová žila se svou rodinou v České Třebové do roku 1939, kdy se svými rodiči emigrovala do Melbourne. Tam pak žila v North Brightonu.

Helen vystudovala na Mac. Robertson Girl´s High School, pak na Univerzitě v Melbourne, kterou dokončila 1949. v roce 1951 získala magisterský titul tamtéž. Její disertační práce, která se zabývala historií australského ocelářského průmyslu byla později publikována jako její první kniha. V roce 1954 obdržela PhD. titul na škole London School of Economics.

Dvakrát se vdala. Z prvního manželství s Ianem Hughsem má dva syny, druhé manželství uzavřela v roce 1975 s Graemem Dorrancem, ekonomem (The International Monetary Fund ve Washingtonu).

V roce 20013 zemřela na komplikace po operaci.

Helen Hughsová také publikovala nespočet knih ekonomického zaměření. Byla emeritní profesorkou na Australian National University v Cannbeře a členkou Centre for Independent Studies. Přednášela též na nekolika dalších univerzitách University of New South Wales, University of Queensland,.... je považována za největší australskou ekonomku.

Ověření www wikipedie, cit. 27.4.2020
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová
Odkazy Odkaz do wikipedie
Odkaz na video s Helen Hughes o jejím životě včetně útěku z Českoslovenkska