Markéta Pekarová Adamová (Jméno získané sňatkem)

Známa také jako: Markéta Adamová (Jméno za svobodna nebo rodné)
Nahlásit chybu
Vím víc informací
Žádost o odstranění záznamu
Věk 38 let
Místo narození Litomyšl (okres Svitavy)
Profese a obor působení politici

Životopis

Markéta Adamová Pekarová je česká politička. Po absolvování Gymnázia ve Svitavách (1996 až 2004) se přestěhovala do Prahy, kde začala pracovat v obchodním oddělení společnosti T-Mobile Czech Republic. V letech 2006 až 2008 vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Ve své bakalářské práci se věnovala tématu Zaměstnavatelnost zdravotně postižených. Od roku 2009 studovala na Českém vysokém učení technickém, obor Ekonomie a management v průmyslu. Roku 2011 získala titul inženýrky za diplomovou práci na téma Diversity management.
Součástí jejího života se stala dobrovolnická práce. Věnovala se mezinárodnímu dobrovolnictví (pracovní „workcampy“ v dětských domovech v Arménii a Maroku, pracovala s postiženými lidmi v Srbsku a absolvovala environmentální projekt ve Skotsku), tak spoluorganizování českých dětských táborů a akcím pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.
Na jaře 2016 se vdala, jejím manželem se stal IT specialista ze Slovenska Tomáš Pekara. V roce 2009 vstoupila do nově vzniklé TOP 09 a v roce 2019 se pak stala její předsedkyní.

Ověření cs.wikipedia.org
Dodavatel dat Městská knihovna Svitavy