Rudolf Krautschneider

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Zobrazit všechny fotografie (4)
Žádost o odstranění záznamu
Věk 79 let
Místo narození Vídeň (Rakousko)
Profese a obory působení filmaři, cestovatelé, námořníci , ilustrátoři, spisovatelé, publicisté, mořeplavci

Životopis

Rudolf Krautschneider je český publicista, vydavatel a ilustrátor, dřevorubec, námořník a dobrodruh, stavitel jachet a mořeplavec, vášnivý propagátor mořeplavby a terapie na moři. Narodil se ve Vídni, dětství strávil ve Znojmě. Sám o sobě říká, že je tak trochu Rakušanem, trochu Němcem i Čechem, ale „přesvědčením” je Polákem. Je členem ČANY – České asociace námořního yachtingu.

Se sedmimetrovou Velou doplul v roce 1977 až za severní polární kruh. V roce 1982 s ocelovou plachetnicí Polka do Jižní Ameriky, kde se nechtěně přimíchal do války o Falklandy. V letech 1990-94 obeplul na jachtě Polárka společně se dvěma Antarktidu. Po návratu z plavby kolem světa začal organizovat plavby pro děti z dětských domovů a pro lidi kteří se léčí ze závislosti na drogách alkoholu. V roce 1996 v Polsku koupil rozestavěný trup dřevěné plachetnice a se skupinou nadšenců ho dokončil – karaka Victoria vyplula roku 1999 na plavbu kolem světa. Ruda vedl Victorii (která tehdy neměla motor) z Polska kolem Evropy až na Floridu. Po zabudování motoru předal vedení Victorie Jindřichu Kuchejdovi, který s Victorií plavbu kolem světa dokončil. Sám plul na Polárce na sever, kde to má nejraději – do Grónska, na Island, Jan Mayen, … (2001-2004)

Napsal zhruba desítku knih (některé byly přeloženy do polštiny, němčiny a angličtiny) a natočil několik dokumentárních filmů. 

Autor Alena Janková (Text sestavila)
Ověření Osobní webové stránky
Dodavatel dat Městská knihovna Ústí nad Orlicí
Odkazy Osobní webové stránky
Wikipedie
Seznam děl v souborném katalogu ČR
Dokumentární film České televize