Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Mgr. Milan Moc

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Věk
67 let
Místo narození
Hlinsko (okres Chrudim)
Profese a obory působení
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Narodil se v Hlinsku v Čechách. V letech 1962-1971 absolvoval základní vzdělání na Základní škole Smetanova ulice v Chotěboři. Při základní škole navštěvoval v tehdejší chotěbořské lidové škole umění výuku hry na akordeon a klarinet ve třídě učitele Václava Tejkala (jako vůbec první žák).V roce 1975 maturoval na chotěbořském gymnáziu, dále studoval Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, aprobaci učitelství na LŠU, obor klarinet a hudebněnaukové předměty. Studium zakončil státními zkouškami ze hry na klarinet, pedagogiky, psychologie a hudební teorie. Po studiích absolvoval v letech 1979-1980 roční základní vojenskou službu. V letech 1980-1983 působil jako učitel dechových nástrojů a vedoucí školního dechového orchestru na LŠU v Kolíně. Byl stálým členem Ústřední hudby československých spojů v Kolíně, kde hrál na B klarinet a saxofony a pravidelně se s tímto tělesem účastnil četných domácích a zahraničních vystoupení, soutěží a festivalů. Dále v letech 1983-1991 vyučoval na LŠU v Humpolci hře na dechové nástroje dřevěné, akordeon a učil hudební nauku. Dirigoval Dechový orchestr mladých při ZUŠ Humpolec a Humpolecký komorní orchestr. Během své aktivní muzikantské činnosti působil vedle souborů vážné a dechové hudby též v regionálních rockových skupinách jako hráč na baskytaru (spoluzakladatel chotěbořských skupin Atlantik a Fortuna) a na klávesy (skupina Mercury). Byl též členem tanečních orchestrů např. havlíčkobrodského orchestru Variace, kde hrál na klávesy a akordeon.
Od roku 1991 je ředitelem ZUŠ v Chotěboři, kromě toho zde vyučuje hře na dechové nástroje dřevěné, akordeon a hudební nauku. Je dirigentem Dechového orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř a dirigentem Chotěbořského komorního orchestru, dále varhaníkem Církve československé husitské.
Do roku 2005 zastával funkci předsedy Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři - toto sdružení zastřešovalo činnost tří chotěbořských amatérských subjektů - pěveckého sboru Doubravan, Chotěbořského komorního orchestru a Kruhu přátel hudby. Od školního roku 1992/1993 vyučuje hudební výchovu na Gymnáziu v Chotěboři.
Externě pokračuje jeho spolupráce s tanečními orchestry a hudebními skupinami. Je autorem hudby pro ochotnické divadelní soubory.(např. Schod Chotěboř, divadelní agenturu Ludmily Frištenské, ochotnické soubory v Přibyslav, Humpolci a Havlíčkově Brodě. Je také členem hudebního dua Harmonie.

Ověření
60 let uměleckého školství v Chotěboři, Medailonky ředitelů LŠU a ZUŠ Chotěboř, Mgr. Milan Moc, strana 192-193
Dodavatel dat
Městská knihovna Chotěboř

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2551 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.