Mgr. Milan Moc

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Žádost o odstranění záznamu
Věk 66 let
Místo narození Hlinsko (okres Chrudim)
Profese a obory působení hudební pedagogové, hudebníci

Životopis

Narodil se v Hlinsku v Čechách. V letech 1962-1971 absolvoval základní vzdělání na Základní škole Smetanova ulice v Chotěboři. Při základní škole navštěvoval v tehdejší chotěbořské lidové škole umění výuku hry na akordeon a klarinet ve třídě učitele Václava Tejkala (jako vůbec první žák).V roce 1975 maturoval na chotěbořském gymnáziu, dále studoval Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, aprobaci učitelství na LŠU, obor klarinet a hudebněnaukové předměty. Studium zakončil státními zkouškami ze hry na klarinet, pedagogiky, psychologie a hudební teorie. Po studiích absolvoval v letech 1979-1980 roční základní vojenskou službu. V letech 1980-1983 působil jako učitel dechových nástrojů a vedoucí školního dechového orchestru na LŠU v Kolíně. Byl stálým členem Ústřední hudby československých spojů v Kolíně, kde hrál na B klarinet a saxofony a pravidelně se s tímto tělesem účastnil četných domácích a zahraničních vystoupení, soutěží a festivalů. Dále v letech 1983-1991 vyučoval na LŠU v Humpolci hře na dechové nástroje dřevěné, akordeon a učil hudební nauku. Dirigoval Dechový orchestr mladých při ZUŠ Humpolec a Humpolecký komorní orchestr. Během své aktivní muzikantské činnosti působil vedle souborů vážné a dechové hudby též v regionálních rockových skupinách jako hráč na baskytaru (spoluzakladatel chotěbořských skupin Atlantik a Fortuna) a na klávesy (skupina Mercury). Byl též členem tanečních orchestrů např. havlíčkobrodského orchestru Variace, kde hrál na klávesy a akordeon.
Od roku 1991 je ředitelem ZUŠ v Chotěboři, kromě toho zde vyučuje hře na dechové nástroje dřevěné, akordeon a hudební nauku. Je dirigentem Dechového orchestru mladých při ZUŠ Chotěboř a dirigentem Chotěbořského komorního orchestru, dále varhaníkem Církve československé husitské.
Do roku 2005 zastával funkci předsedy Spolku pro komorní a vokální hudbu v Chotěboři - toto sdružení zastřešovalo činnost tří chotěbořských amatérských subjektů - pěveckého sboru Doubravan, Chotěbořského komorního orchestru a Kruhu přátel hudby. Od školního roku 1992/1993 vyučuje hudební výchovu na Gymnáziu v Chotěboři.
Externě pokračuje jeho spolupráce s tanečními orchestry a hudebními skupinami. Je autorem hudby pro ochotnické divadelní soubory.(např. Schod Chotěboř, divadelní agenturu Ludmily Frištenské, ochotnické soubory v Přibyslav, Humpolci a Havlíčkově Brodě. Je také členem hudebního dua Harmonie.

Ověření 60 let uměleckého školství v Chotěboři, Medailonky ředitelů LŠU a ZUŠ Chotěboř, Mgr. Milan Moc, strana 192-193
Dodavatel dat Městská knihovna Chotěboř
Odkazy Databáze Národní knihovny Praha