Ing Pavel Kyselák

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Žádost o odstranění záznamu
Profese a obor působení spisovatelé

Životopis

Pochází z Moravy, ale trvale žije v Praze, kde také vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Pracoval jako ekonom se zaměřením na mezinárodní zdaňování. Od útlého mládí se věnuje psaní. Na základní škole byl "šéfredaktorem" třídního časopisu Husí kravata aneb Večerní Jaroměřice.
Své literární příspěvky otiskuje v místních i celostátních novinách a časopisech. Přispívá rovněž i do Českého rozhlasu. V rámci unikátní výstavy, kterou v roce 2019 pod názvem Náš listopad 89 pořádala Univerzita Karlova, byla zařaznena i jeho fotografie z roku 1989.
Dosud vydal dvě knihy pod názvy Čmikání na bráchu a Bráchova krapalice. V prosinci 2020 spatřila světlo světa nová kniha s názvem Šobolapo bráchovi. P. Kyselák tak navázal na své dva předchozí tituly. Touto třetí knihou tak završil námětovou vzpomínku na svého bratra Jana, který tragicky zahynul při autohavárii. Celá trilogie obsahuje také další životní vzpomínky a události v návaznosti na svitavský okres. Vybrané příběhy a fejetony autor uvádí ve své rodné malohanáčtině, tedy z kraje kolem Jevíčka. V tomto směru spolupracuje s Ústavem pro jazyk český AV ČR.
Své dosavadní knihy vydával tzv. samizdatem, takže vše si zajišťoval sám. Jeho knihy jsou neprodejné, i když mají ISBN. Dává je jako dárek příbuzným a známým. Z  hlediska své odborné problematiky v oblasti mezinárodního zdaňování publikoval odborné články v několika časopisech s právním a daňovým zaměřením včetně internetových portálů.
V roce 2020 byl přijat do Obce spisovatelů ČR.

Ověření Prazsky.denik.cz
Prostejovsky.denik.cz
Dodavatel dat Městská knihovna Svitavy