Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Karl Dittert

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození
16. 08. 1915
Místo narození
Moravská Třebová (okres Svitavy)
Datum úmrtí
30. 10. 2013
Místo úmrtí
Německo
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Byl to německý produktový designér, učitel, profesor, rektor na dnešní univerzitě Schwäbisch Gmünd. Jeho otec Franz Dittert byl truhlář, matka zlatnice. Po základní škole začal pracovat v továrně Franz Bibus & Sohn v Moravské Třebové, kde se nejdříve vyučil, později se stal kreslířem kreativního oddělení.
Vojenskou službu vykonal v československé a později i v německé armádě. Byl zraněn a během léčby vystudoval na Univerzitě umění v Berlíně. Během války se oženil s Hilde Köpplovou (1941) a v roce 1945 se jim narodil syn Bernd. Rodina Karta Ditterta byla po válce odsunuta z Československa.
Od roku 1946 studoval na Schwäbisch Gmünd University of Design ve třídě, kterou měl na starosti profesor Hans Warnecke. Současně pracoval jako designér ve Wilhelm Binder, největší továrně na stříbro v oblasti. V roce 1949 převzal Dittert vedení po Hansi Warneckem a vyučoval předměty jako kreslení šperků, technické kreslení, navrhování stříbra, průmyslový design, modelářství, vývoj produktů a fotografování. V roce 1961 byl Dittert jmenován profesorem. V letech 1970–1972 byl ředitelem Státní umělecké školy ve Schwäbisch Gmünd a v letech 1972–1979 rektorem Vysoké školy aplikovaných věd ve Schwäbisch Gmünd. Souběžně se svou pedagogickou činností založil Karl Dittert v roce 1950 svou designerskou kancelář.
Na konci 60. let se Dittert soustředil na kuchyně a kanceláře. Vyvinul typ řezacího stroje, který sloužil jako vzor v tomto odvětví a získal cenu Federal Design Award. Od roku 1971 byl Karl Dittert zodpovědný za vývoj výrobce nábytku VOKO Franz Vogt & Co. Po svém odchodu do důchodu Dittert opět intenzivně pracoval jako designér. Až po osmdesátce přestal nabírat nové zaměstnance. Když mu bylo 90, stále pracoval.

Autor
Aneta Riemerová (Text sestavila)
Ověření
životopis na webu Wikipedia.org
Dodavatel dat
Městská knihovna Moravská Třebová

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2638 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.