Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Mgr. Josef Zadina

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Věk
68 let
Místo narození
Česká Lípa (okres Česká Lípa)
Profese a obor působení
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Český sbormistr působící v Hradci Králové.

-- nezařazeno --
PopisHudební vzdělání, sbormistrovská průprava Konzervatoř Teplice Státní konzervatoř PrahaJAMU Brno (dirigování sboru u doc. L. Mátla, dirigování orchestru u J. Pinkase a O. Trhlíka, studium duchovní hudby u Z. Pololáníka, improvizace u A. Linky, 1993) Nejvýznamější sbormistrovská praxe1979 – 97 zakladatel a sbm. Českolipského KS1990 – dosud sbm. PS Musica Caecilia Česká Lípa1990 – 92 stážista ČHF u Státní filharmonie Brno (asistent J. Rozehnala u Brněnského filharmonického sboru – Besedy brněnské)1992 asistent J. Pančíka u Sboru Janáčkovy opery v Brně1990 – 92 sbm. Brněnského sboru Hudební mládeže1990 – 93 sbm. Katedrálního sboru na Petrově v Brně1995 – 97 sbm. SPS Ještěd Liberec1995 – 99 sbm. PSSU Česká Lípa1997 zakladatel a umělecký vedoucí Severočeského filharmonického sboru Česká Lípa – Liberec2000 – dosud zakladatel a umělecký vedoucí Českého mariánského sboru Praha2002 – dosud zakladatel a sbm. Katedrálního sboru Cantores Gradecenses Hradec Králové  Sbormistrovské úspěchy a oceněníNahrávky:B. Martinů: Hora tří světel (PSSU Česká Lípa, PSSU Most, P. Kolář)J. Křička: Valašská mše jitřní pastorální, op. 80 (Českolipský KS)Pro Čs. rozhlas:K. Černický: Missa solemnis d moll (Filharmonie Hradec Králové, Severočeský filharmonický sbor) S PS Musica Caecilia: MSF duchovní hudby G. P. da Palestriny Řím 1998 – 2. místo – propagátor díla Z. Pololáníka – s českými sólisty, sbory a symfonickými orchestry natočil řadu skladeb z oblasti koncertní i liturgické hudby (např. Velikonoční cesta, Proglas, Te Deum, Ave Maria, Liturgická mše, České ordinarium, Pašije, Žalmy, Missa solemnis, Pange lingua aj.)  Sbory, se kterými spolupracuje: Severočeský filharmonický sbor Česká Lípa - Liberec, Česká Lípa
Ověření
Webové stránky ceskesbory.cz
Dodavatel dat
Knihovna města Hradce Králové

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2611 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.