RNDr. Vladimír Hladík CSc.

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození 09. 09. 1921
Datum úmrtí 21. 05. 1981
Místo narození Polička (okres Svitavy)
Místo úmrtí Česká Třebová (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení pracovníci ve školství, vysokoškolští učitelé, spisovatelé, chemici, pracovníci ve výzkumu, novináři, učitelé, publicisté, pedagogové

Životopis

Celý svůj život usiloval o pokrok v textilním a vláknařském průmyslu a podílel se zásadně na rozvoji odborného školství této oblasti. Narodil se v Poličce v rodině učitele. Vystudoval reálné gymnázium, Státní průmyslovou školu chemickotextilní ve Dvoře Králové n. L. a Karlovu univerzitu v Praze (obor chemie,fyzika). Zde také pod vedením laureáta Nobelovy ceny profesora Heyrovského v roce 1948 obhájil doktorát přírodních věd. Své znalosti později ještě doplnil dálkovým studiem na Vysoké škole elektrotechnické v Praze.

Po studiích pracoval v n.p. Perla Česká Třebová, Výzkumném ústavu bavlnářském v Ústí n. Orlicí a od roku 1965 v Ústavu pro zpracování chemických vláken v České Třebové, kde prošel řadou vedoucích funkcí. V letech 1960 až 1965 byl zaměstnán na Vysoké škole chemickotechnologické v Pardubicích jako vedoucí katedry chemické technologie textilu. Po těchto letech zde působil jako externí odborník. Byl autorem řady publikací, vysokoškolských učebnic i encyklopedických pomůcek pro textiláky a chemiky. Aktivně také přispíval do mnoha odborných časopisů. Zemřel v České Třebové, kde je také pochován.

Události v životě

zaměstnání: 1960  –  1965
MístoPardubice (okres Pardubice)
KorporaceUniverzita Pardubice
Popis

vedoucí katedry chemické technologie textilu na chemicko-technologické fakultě 

Ověření www (Českotřebovský zpravodaj - Kalendárium), cit. 8.7.2011
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová
Městská knihovna Ústí nad Orlicí
Městská knihovna Svitavy