Zdeněk Mahdal

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Zobrazit všechny fotografie (2)
Žádost o odstranění záznamu
Věk 62 let
Místo narození Moravská Třebová (okres Svitavy)
Profese a obory působení herci, dabéři (herci)

Životopis

Je to český herec, moderátor, dabér, místopředseda Rady Českého rozhlasu.

 

Studoval Střední přůmyslovou filmovou školu v Čimelicích a poté herectví na JAMU v Brně. Po srtudiích získal angažmá v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni a po osmi letech se přestěhoval do Prahy. Tam se usadil a stal se členem Divadla Jiřího Wolkera a Hudebního divadla Karlín, poté Městských divadel pražských, konkrétně divadla ABC.

 

Na konci května 2018 se stal členem Rady Českého rozhlasu. Namluvil audioverzi Babišovy knihy O čem sním, když náhodou spím. V roce 2019 namluvil audioknihu Peníze a zdravý selský rozum. 30. září 2020 byl zvolen místopředsedou Rady Českého rozhlasu.

 

Patří k nejvýznamnějším dabérům v České republice. V rámci dabingu svůj hlas propůjčil hercům, jako jsou Nicolas Cage, Mel Gibson, Eric Roberts, Ben Stiller, Hugh Jackman, Quentin Tarantino, Kevin Costner, Denis Quaid atd. Daboval také například animovanou postavu tygra Diega ve filmu Doba ledová.

 

S Danou Morávkovou uváděl pořad Prima jízda.

 

Hrál ve filmech Kamarád do deště, Dynamit, Markétin zvěřinec, Veni, vidi, vici, Lovci a oběti a v seriálech Modrý kód, Krejzovi, Slunečná, Dvojka na zabití, Zoo, Dáma a král, Ohnivý kuře, Policie Modrava, Vyprávěj a Ordinace v růžové zahradě.

 

Je rozvedený a má tři syny a dvě dcery.

Autor Aneta Riemerová (Text sestavila)
Ověření životopis na Wikipedii
Dodavatel dat Městská knihovna Moravská Třebová
Odkazy životopis na Wikipedia.org
životopis na Česko-slovenské filmové databázi
životopis na Filmové databázi