Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Mgr. Radko Martínek

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Věk
68 let
Místo narození
Brno (okres Brno)
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Bývalý senátor, hejtman Pardubického kraje, poslanec a ministr pro místní rozvoj (ČSSD) a starosta Moravské Třebové. Nyní pracuje na KÚ Pardubického kraje ve funkci poradce hejtmana.

 

V době vysokoškolských studií vstoupil do KSČ, vystoupil v roce 1990. V roce 1980 absolvoval Filozofickou fakultu UP v Olomouci v oboru dějepis a občanská nauka. Od roku 1980 vyučoval na středním odborném učilišti v Moravské Třebové, posléze působil na gymnáziu v témže městě. V roce 1993 dokončil rozšiřující studium zeměpisu na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci.


Od roku 1994 je s přestávkou zastupitelem Moravské Třebové. V letech 1994–1998 působil jako starosta Moravské Třebové. Zastupoval okres Svitavy v radě SMO ČR. Byl členem a posléze předsedou regionální komise SMO ČR. Od roku 1996 je členem ČSSD.

 

V roce 1998 byl zvolen do Poslanecké sněmovny PČR. Poslanecký mandát obhájil i ve sněmovních volbách let 2002 a 2006. Od svého prvního volebního období působil ve Výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí, jehož byl předsedou a místopředsedou. V letech 2005–2006 zastával post ministra pro místní rozvoj. V roce 2008 byl zvolen hejtmanem Pardubického kraje. V roce 2012 senátorem v obvodu Svitavy. Je členem Poradního sboru Národního muzea a členem Komise pro architektonické dědictví při MK ČR.


Podílel nebo přímo navrhoval celou řadu zákonů především v oblasti regionálního rozvoje, obcí krajů, dopravy a památkové péče, a evropských fondů. Je spoluautorem reformy veřejné správy v ČR, změny financování obcí a krajů, Zákona o obcích a Zákona o krajích. Má v této oblasti řadu teoretických znalostí a především praktických zkušeností, které uplatňuje ve prospěch Pardubického kraje a jeho obcí.

 

Je vdovec a má dvě děti.

Autoři
Aneta Riemerová (Text sestavila)
Mgr. Radko Martínek (S využitím informací, které publikoval)
Ověření
osobní sdělení Mgr. Radko Martínka
Dodavatel dat
Městská knihovna Moravská Třebová
Související osoby

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2662 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.