Josef Doležel

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Zobrazit všechny fotografie (4)
Žádost o odstranění záznamu
Věk 59 let
Místo narození okres Svitavy
Profese a obory působení předsedové, ředitelé, cyklisté, sportovci

Životopis

Dětství prožil v rodinném domě v Koclířově s partou kluků, stále vyhledávajících hry a dobrodružství. Sportovat začal fotbalem a hokejem ve Svitavách, kde hrál za žáky a dorost.

 

V roce 1982 ukončil Střední ekonomickou školu ve Svitavách a v r. 1983 nastoupil základní vojenskou službu do Slaného. Tam začal chodit do tanečního klubu TAKS a se svoji partnerkou, později manželkou, Marcelou tancovali závodně rock and roll. Účastnili se i MČR v Praze.

 

V roce 1987 se s manželkou přestěhovali zpět do Koclířova, kde se narodily dcery Eliška (1989) a Michaela (1992). Dále hrál fotbal a hokej za Svitavy.

 

V roce 1990 nastoupil do podniku Toner Moravská Třebová, kde pracoval jako zásobovač. V roce 1993 se zúčastnil privatizace a spoluzaložil firmu Abner. Zde pracoval na pozici obchodního náměstka a od roku 1999 do roku 2015 vykonával funkci ředitele a předsedy představenstva v Abner a.s.

 

V roce 1990 přestoupil do HC Moravská Třebová, kde hrál hokej za A tým až do roku 1997.

 

V roce 1998 se rozvedl a přestěhoval do Moravské Třebové, kde postavil dům v Nerudově ulici. V tomto roce začal závodně jezdit na kole. Zúčastnil se i silničních závodů, ale zaměřil se zejména závodů na horských kolech. Za dosavadní kariéru se pravidelně umisťuje na stupních vítězů a vyhrál několik celostátních závodů v kategoriích MASTERS (např. maraton Šela, Drásal, Malevil, Rampušák, Beskyd tour, Znovín, Maštale, Extrembike Most, Orlík, Karlovy Vary, Praha Karlštejn.... V roce 2013 byl celkově druhý v seriálu závodů Kolo pro život, v témže roce se zúčastnil Olympiády MASTERS v Turíně, kde skončil druhý v závodě horských kol. V seriálu deseti závodů o nejuniverzálnějšího cyklistu CYKLOMAN v Moravské Třebové byl třikrát celkovým vítězem. Od počátku je též organizátorem těchto závodů a také pracuje v Cyklistickém klubu TJ Slovan, kde je v současné době předsedou.

 

V roce 2020 koupil dva domy na Lanškrounské ulici, které zrekonstruoval na bytové domy.. Jeden pronajímá na žádost města Moravská Třebová organizaci Domov pro rodiny s dětmi a druhý dům poskytuje za symbolický nájem Charitě Moravská Třebová.

 

V roce 2021 se znovu oženil a spolu s manželkou Monikou bydlí na Nerudově ulici.

V současné době stále závodí na kole a pracuje ve firmě Abner a. s. Vedle tomu se dále věnuje developerským projektům.

Autoři Aneta Riemerová (Text sestavila)
Josef Doležel (S využitím informací, které publikoval)
Ověření osobní sdělení Josefa Doležela
Dodavatel dat Městská knihovna Moravská Třebová