Jiří Musílek

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Zobrazit všechny fotografie (3)
Datum narození 18. 05. 1942
Datum úmrtí 19. 09. 2014
Místo narození Česká Třebová (okres Ústí nad Orlicí)
Místo úmrtí Ústí nad Orlicí (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení kronikáři, poslanci, členové spolků, amatérští herci , herci, spisovatelé, komunální politici, amatérští divadelníci, redaktoři, publicisté, divadelní herci

Životopis

Jiří Musílek, českotřebovský učitel, ale také ochotnický herec, Jabkancový umělec, moderátor Orlického infokanálu, poslední českotřebovský poslanec bývalého Federálního shromáždění ČSFR (ve funkci 1990-1992), zastupitel a městský radní.

V regionální televizi si postupně vytvořil vlastní pořad, ve kterém se setkával se zajímavými lidmi z regionu. Divákům Orlického infokanálu tak představil např. Pavla Langhanse, Jiřího Štyrského, Ing. K. Kábrta, třebovského spisovatele a rybáře j. Pobřísla a další. Vedl četné rozhovory s hosty třebovských klubových setkání, např. s Miroslavem Donutilem, St. Zázvorkovou, I. Bartošovou, J. Zímou. Po znovuobnovení činnosti se stal členem pěveckého souboru Bendl a ve volných chvílích se dokonce věnoval drobné literární činnosti - psaní fejetonů, které byly otištěny třeba ve dvou ročenkách, Českotřebovských novinách a vyšly také samostatně v knižní podobě pod názvem Post scriptum s ilustracemi Pavla Langhanse  roce 1998.

Po revoluci byl v letech 1990-1992 poslancem tehdejšího Sněmovny lidu Federálního shromáždění. Popularita ve městě jej také zanesla do komunální politiky, v zastupitelstvu zasedal od  roku 1994, byl zvolen i členem rady města. Na podzim roku 2009 vystřídal v funkci kronikáře Marii Pechancovou, kterou vykonával do roku 2013. Roku 2002 získal cenu města Česká Třebová Cenu Kohout.

Události v životě

zaměstnání: 1990  –  1992
MístoPraha (okres Praha)
KorporaceFederální shromáždění
Popis

Poslanec Federálního shromáždění ČSFR.

Ověření www (Českotřebovský zpravodaj - Kalendárium), cit. 12.07.2011
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová
Odkazy Jiří Musílek Wikipedia
Českotřebovský zpravodaj
Městská knihovna Česká Třebová - katalog