Prohlášení o přístupnosti

Napsal Michal Denár. Zařazeno v Informace

Prohlášení o přístupnosti
Webové stránky OsobnostiRegionu.cz se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti.
Stránky jsou navrženy s ohledem na česká Pravidla tvorby přístupného webu.
Splňují hlavní zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých - Blind Friendly Web.
Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 4.0.1 Transitional! .
Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS) .

Texty
Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlížeče.

Tisk
Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standardně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče, nebo přes menu Soubor - Tisk, Ctrl + P).

Nezávislost na vstupním zařízení
Ovládání zvěřejněných stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Nezávislost na výstupním zařízení
Přístup k obsahu webových stránek není závislý na použití určitého typu výstupního zařízení. Ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, chytrý telefon a nebo hlasovou čtečku.

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu, nás prosím kontaktujte na adrese infoTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..