MUDr. Pavel Štěpánek

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Datum narození 05. 10. 1939
Datum úmrtí 02. 10. 2000
Místo narození Česká Třebová (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení lékaři, učitelé, středoškolští učitelé, pedagogové, komunální politici

Životopis

Pocházel ze známé lékařské rodiny. Po absolvování jedenáctileté střední školy nastoupil na lékařskou fakultu brněnské univerzity, kde byl v roce 1962 promován doktorem všeobecného lékařství.

Jeho prvním pracovním působištěm byla léčebna tuberkulózy v Žamberku, v roce 1965 přešel na polikliniku do Ústí nad Orlicí. Neustále se zdokonaloval v několika medicínských oborech a postupně získal specializaci pro obor TRN, vnitřní lékařství a posudkové lékařství. Oboru lékaře pro choroby plicní se věnoval celých 35 let. Od roku 1979, téměř dvacet let, externě vyučoval na ústecké zdravotnické škole, jeho odborných kvalit využila v devadesátých letech také Všeobecná zdravotní pojišťovna pro funkci svého revizního lékaře.

Vedle lékařství se zajímal o hudbu, literaturu a výtvarné umění. Také rád cestoval. Ve svém rodném městě – České Třebové byl velice oblíben. Důkaz přinesly první svobodné volby do městského zastupitelstva v roce 1990. Jako kandidát za Občanské fórum obdržel rekordních 6000 hlasů od místních občanů.

Události v životě

studium
MístoBrno (okres Brno)
KorporaceLékařská fakulta (Masarykova univerzita)

zaměstnání
MístoÚstí nad Orlicí (okres Ústí nad Orlicí)
Popis

Poliklinika

Autor Jan Skalický (Autor textu)
Ověření www (Českotřebovský zpravodaj - Kalendárium), cit. 14.7.2011
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová