Databázi OSOBNOSTI REGIONŮ provozuje a vyvíjí Městská knihovna Česká Třebová

Pavel Fiala

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Věk
61 let
Místo narození
Chlumec nad Cidlinou (okres Hradec Králové)
Zavřít formulář

Víte o uvedené osobě další informací? Vlastníte fotografie, kde je osoba zachycena? Máte k dispozici dokumenty, které se osoby týkají?
Budeme rádi, pokud se o ně podělíte a pomůžete nám tak rozšířít záznam dané osoby.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Můžete nám sdělit informace, které záznam neuvádí, rozšíření stávajících informací, neuvedená data atp.
Můžete poslat i obrázky nebo další soubory, které jsou relevatní k infiormacím, které sdělujete.
Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači
Zavřít formulář

Při vytváření záznamů o osobách vycházíme z veřejně přístupných zdrojů, literatury nebo osobních sdělení. Pokud jste nalezli chybně uvedenou informaci, špatný odkaz nebo nějaký překlep, dejte nám vědět. Rádi záznam opravíme nebo doplníme.
Děkujeme za Vaši pomoc.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Uveďte jakou informaci považujete za chybnou nebo nepřesnou. Budeme rádi, pokud uvedete zdroj, ze kterého čerpáte.
Zavřít formulář
Na vytváření záznamů na portálu OsobnostiRegionu.cz spolupracuje několik paměťových institucí. Cílem projektu je vyhledávání zajímavých osobností, které se váží k regionům a místním komunitám. Aby se databáze mohla rozvíjet i v budoucnu, hledáme zajímavé osobnosti i mezi žijícími.
Pokud některou vybereme a rozhodneme se pro její zařazení, volíme vždy osoby veřejně známé a činné.
Uvědomujeme si, že veřejný zájem nesmí být na úkor práv jednotlivce. Pokud s uveřejněním v databázi nesouhlasíte, stačí odešlete tuto žádost. Po ověření, že žadatelem je uveřejněná osoba záznam obratem odstraníme. Učiníme také technicko-procesní opatření k zamezenní opakovaného vložení osoby do databáze.

E-mail pro případnou další komunikaci a ověření uvedených informací.
Pokud máte zájem probrat informace telefonicky.
Pokud nám k žádosti chcete také něco sdělit.

Spisovatel, vodák, milovník historie, kultury, přírody, koní a psů, fanoušek SK Slavia Praha a Everton FC. Narodil se v Chlumci nad Cidlinou. Vyrůstal v dělnické rodině jako starší ze dvou bratrů. Ve svém rodišti navštěvoval základní devítiletou školu i lidovou školu umění. V roce 1982 maturoval na Střední průmyslové škole železniční v České Třebové a po dvouleté prezenční vojenské službě na Slovensku pracoval jako výpravčí vlaků na Královéhradecku a Liberecku. Od roku 1991 do roku 2019 byl příslušníkem Policie České republiky. V Chotěboři žije od června roku 1992. V současné době se plně věnuje svým kulturním zájmům. Mimo jiných aktivit byl v letech 2001-2008 předsedou občanského sdružení Smíšený pěvecký sbor Doubravan Chotěboř. Přišel s myšlenkou rekonstrukce objektu staré radnice, v níž sídlí chotěbořská ZUŠ, kterou se podařilo prosadit. Osobně přispěl ke vzniku přátelských kontaktů mezi občany měst Chotěboře a Tiszafüredu, které později vyústily v podpisy partnerských smluv mezi nimi. Je členem Spolku pro obnovu varhan v kostele sv. Jakuba Většího v Chotěboři, členem Spolku přátel železnice v Chotěboři a členem českého Klubu autorů literatury faktu (KALF). Do měsíčníku Chotěbořské
ECHO mimo jiného přispíval pravidelně v letech 2004 a 2005 seriálem rozhovorů Potkáváme se. Od roku 2010 píše verše, ze kterých k vydání vybral svoji první sbírku. Knížka Dva tucty, připravená k vydání péčí Luboše Drtiny, renomovaného grafika a typografa, vyšla v Havlíčkově Brodě v lednu 2015 vlastním nákladem autora. V Nakladatelství Lenky Gotthardové vyšly jeho knihy Mistr opratí Jiří Kocman – biografie legendy československého sportovního vozatajství (2017) za kterou byl autor oceněn Chlumeckou literární cenou Jaroslava Golla, a Obloukem k vítězství – vzpomínky legendární československé žokejky, vítězky Československého derby 1972, paní Miloslavy Hermansdorferové Schulzové (2018). V roce 2019 vyšla nákladem FK
Chlumec n. C. jeho kniha Chlumecká jedenáctka, aneb 100 let fotbalu v Chlumci nad Cidlinou (ve spoluautorství s Vladanem Kárníkem). Od roku 2017 spolupracuje s Knihovnou Ignáta Herrmanna v Chotěboři na svém pořadu Fialové podkroví, kam zve známé osobnosti.

Autor
Pavel Fiala (Autor textu)
Ověření
Literární osobnosti aneb Od pera k počítači, edice Chotěboře
Dodavatel dat
Městská knihovna Chotěboř

Databázi vyvíjí a provozuje

Městská knihovna Česká Třebová
Smetanova 173, Česká Třebová, 560 02


Logo Městské knihovny Česká Třebová

V databázi je aktuálně

2661 záznamů o osobách.
Chybí vám v databázi
nějaká osobnost?
Napište nám o ní.