Jakub Jakoubek

Nahlásit chybu
Vím víc informací
Zobrazit všechny fotografie (3)
Datum narození 26. 11. 1992
Datum úmrtí 19. 06. 2008
Místo úmrtí Česká Třebová (okres Ústí nad Orlicí)
Profese a obory působení výtvarnici, výtvarní umělci, kreslíři

Životopis

Jakub Jakoubek, nadaný kreslíř, se narodil 26.11.1992, naneštěstí s vrozenou nemocí zvanou svalová dystrofie. Nemoc ho postupně připravila o fyzické schopnosti a upoutala na invalidní vozík. Jeho největší zálibou byla kresba, které se věnoval s velkým zanícením a obrovskou dávkou fantazie.

S úspěchem zúčastnil mnoha výtvarných soutěží pro postižené i zdravé děti.V ČR organizuje soutěže pro zdravotně postižené děti Jedličkův ústav v Praze. Kuba se několikrát národní soutěže této abilympiády zúčastnil. Poprvé to bylo v Pardubicích ještě v rámci soutěží pro dospělé v roce 2001, kde obsadil 2. místo. O rok později si na první samostatné české národní abilympiádě pro děti a mládež vychutnal místo první. V roce 2003 získal čestné uznání za obrázek jara a o rok později skončil na krásném třetím místě.

Na základě skvělých výsledků v národních kolech byl Kuba nominován za člena české výpravy na 6. mezinárodní abilympiádu. Ta se konala v listopadu 2003 v indickém New Delhi. Podařilo se mu získat pro českou výpravu jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili, obě ve výtvarných disciplínách, jeho obrázky tu budily zasloužený ohlas.

V roce 2006 vydal knihu kreseb nazvanou Psotník obecný, za kterou knihu obdržel roku 2007 ocenění města Česká Třebová "Kohout" .

Ověření www (Kuba Jakoubek), cit. 18.1.2013
Dodavatel dat Městská knihovna Česká Třebová
Odkazy Vlastní stránky
Městská knihovna Česká Třebová katalog
OIK video
6. International Abilympics
Facebook Česká abilympijská asociace, o.s.